Gdy pojawia się ból w łokciach

Używasz łokci do wykonywania niemal wszystkich codziennych czynności, a gdy odczuwasz ból łokcia to nawet to proste zadanie może stać się trudne. Koście, chrząstki i ścięgna tworzą łokcie. Mięśnie i nerwy również mogą dołączyć do tworzenia stawów łokciowych. Gdy którykolwiek z tych elementów jest uszkodzone lub gdy pojawi się stan zapalny to ból łokcia jest tego wynikiem.

Nadmierne używanie łokcia jest jedną z najczęstszych przyczyn bólu łokcia. To może wystąpić u każdego kto zbyt często angażuje się w te ruchy np. tenisista. Sportowcy nie są jedynymi, którzy skarżą się na ten ból. Hydraulicy, stolarze i rzeźnicy mogą również odczuwać ból z powodu nadużywania. Mogą wystąpić bóle ścięgien przedramienia z powodu drobnych pęcherzyków, które rozwijają. Twoja ręka może czuć się słabo, kiedy będziesz trzymać filiżankę, próbujesz otworzyć drzwi, albo chcesz uścisnąć dłoń.

Posprawdzaj: https://zdrowszy.pl/sport/skuteczne-sposoby-na-bol-krzyza/

Zaleca się jak najwięcej odpoczynku i leki przeciwbólowe również są zazwyczaj zalecane do poczucia ulgi. Inne objawy to drętwienie, osłabienie, mrowienie i ból w dłoni i ramieniu. Mrowienie i drętwienie na obszarze małego palca są to wczesne objawy zespołu cieśni łokciowej. Leczenie może obejmować operację. Można to zrobić w warunkach ambulatoryjnych lub w znieczuleniu ogólnym w warunkach szpitalnych. Może być wymagana fizykoterapia po operacji.